JSME CIT WORLD

Spolupracujeme s našimi výrobci a dodáváme kvalitní komponenty našim zákazníkům již od roku 1995.


NAŠE HISTORIE


CIT vznikla v roce 1985 ve Velké Británii jako Compressed Image Technology Limited. Vynalezli jsme způsob pro kompresi video dat v dobách před MPEG tak, aby se mohlo posílat video (20 barevných snímků za vteřinu) přes standardní telefon. Naše nejbližší konkurence dosáhla pouhých 4 černobílých snímků za vteřinu s přestávkami mezi následujícími 4 obrázky. Aplikace byla určena pro dálkové střežení objektů pomocí videa přes standardní telefonní linky.
Došlo ale ke světové krizi v dodávkách rychlých video pamětí po požáru v japonské packaging firmě a dodací doba se prodloužila na 2 roky. Tím skončila firma Compressed Image Technology Limited.

V roce 1995, stále ve Velké Británii se firma přejmenovala na CIT International a hned následující rok bylo hlavní sídlo firmy přeloženo do České republiky. Výše je fotografie našeho sídla v zimě. V České republice byl zájem o kvalitní a moderní displejovou techniku a s našimi zkušenostmi z oblasti videa a statických LED displejů a s dlouhodobou spoluprací s dodavateli jsme byli ideálně postaveni tento zájem uspokojit. Začali jsme dodávat špičkové komponenty v oblastech LED a LCD displejů.

Přišlo nové století a LED technologie začala pronikat i do osvětlení. S krátkou životností bílých LED diod a zdrojů to byly těžké začátky. Jakmile se bílé diody začaly zlepšovat a měly čím dál tím delší stanovenou svítivost (LM80), slabým článkem se stal zdroj, který vydržel pouhé dva roky. Firma se rozhodla hledat jiné řešení a jako první jsme vynalezli přímé napájení LED-zrodil se náš úspěšný světelný modul Bright Engine®. Rozhodli jsme se ho vyrábět v Evropě, abychom zajistili potřebnou kvalitu. Vybudovali jsme blízkou spolupráci s českým výrobcem, a tak vznikla řada LED panelů Omnio založená na Bright Engine® LED modulu. Modul je momentálně ve třetí generaci, kde maximalizujeme LED výtěžnost a životnost. Odstranili jsme zároveň vliv LED stárnutí. To znamená, že svítidlo svítí bez úbytku světla po celou dobu naší záruky, která je momentálně pět let.

Jelikož se CIT International zaměřoval hlavně na LED a LCD technologie a hodně našich zákazníků potřebovalo spolehlivé, rychlé a levné plošné spoje, tak jsme v roce 2001 vybrali, opět přes naše dlouholeté kontakty, kvalitního a spolehlivého čínského výrobce plošných spojů a s dodávkami plošných spojů jsme pronikli i do automobilového průmyslu.

Sortiment se dále rozrostl o plastové krabičky na zakázku. Důvodem byla poptávka některých našich zákazníků o plastové krabičky pro malé a střední výrobní série, kde by vstřikovací forma byla neúnosně drahá. Z osobních kontaktů jsme vybrali francouzského výrobce La Tolerie Plastique (LTP) se sídlem v Normandii. Naše anglická pobočka s firmou LTP spolupracuje již patnáct let.

Vzhledem k narůstajícím poptávkám jsme v roce 2017 založili druhou CIT firmu a pojmenovali ji CIT World. Hlavním úkolem CIT World je distribuce elektronických součástek. Firma CIT International tím získala více prostoru pro řešení vývoje nových technologií.

Od roku 2019 znovu nabízíme spolu s výrobou plošných spojů i osazování. Ve většině případů jsme schopni nakoupit všechny specifikované komponenty za velice konkurenční ceny. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat

Začátkem roku 2020 vypukla ve světě Covid-19 pandemie a CIT spolu s českými partnery jsme se rozhodli navrhnout a vyrábět desinfekční zářiče tady v České republice.